Vánoční pohoda

Zapsal Šnek

V pátek 20. 12. 2019 jsme se sešli celý oddíl v klubovně Delfínů, abychom spolu oslavili svátky klidu a míru. Akce byla rozdělená na dvě části. 1. část – pojídání cukroví, rozdávání dárků, koukání na táborový film a spoustu dalších vánočních srand a 2. část – přespání na místní klubovně do soboty. Menší spoiler – přespání se nezúčastnilo jen malé procento lidí. Ale zpátky k vánoční schůzce, poté co jsem přišli do klubovny a vybalili si papučky a cukroví, jsme dostali papírky a tužku, co s papírky a tužkou, ptáte se? No na psaní tradic, které každý rok děláme, na co jiného? Na každý papírek jsme měli napsat jednu tradici. Byli jsme překvapení, kolik tradic jsme vymysleli (některé jsme si dokonce i vyzkoušeli). Konečně nastal ten čas dát společný dárek, který měl mimochodem začínat na ř, č, ž, š, á nebo í, pod stromeček. Za mě bylo velmi složité vymyslet dárek na jedno z těchto písmen. Pak jste si jen vybrali jeden dárek zpod stromku. Nakonec jsme jen jedli cukroví a hráli deskovky. K večeru jsme se podívali na táborový film. Na konci večera šli domů ti, co si chtěli užít Vánoce doma v klidu. A zbytek zůstal a přespal na klubovnách.