4.8.2018

O nás

Pevně zakotvení v našem domovském středisku, kluci a holky nejen z Doubravky, sídlíme v klubovnách pod Chlumem. Zde se každý týden scházíme ke společným schůzkám. Schůzky tvoří jednu část našeho programu, tou další jsou jednodenní a vícedenní výpravy alespoň jednou za měsíc. V létě potom jedeme na 14 dní na naše tábořiště, kde k nejbližšímu obydlenému stavení to jsou 2 km.

Skauting v našem podání není, a věříme, že tak to má většina oddílů, obyčejný kroužek. Je to cesta, která vytváří samostatné, zodpovědné a schopné jedince. Snažíme se o to pomocí her a aktivit, které směřují k potřebným dovednostem. Spoustu času trávíme venku, běháme po lese, jezdíme na vodu, vláčíme se po horách. Nejsme konzervativní oddíl, který by odmítal technologie, snažíme se z moderního světa vybírat to dobré a aktivně to využívat v běhu oddílu. Baví nás vytvářet příběhy a zážitky. Máme rádi zvířata a snažíme se být co nejšetrnější k přírodě. A hlavně tvoříme partu lidí, která funguje i mimo rámec oddílu.

Dobrou představu si o nás uděláte pomocí fotografií a našeho facebooku.