4.8.2018

O nás

Pevně zakotvení v našem domovském středisku, kluci a holky nejen z Doubravky, sídlíme v klubovnách pod Chlumem. Zde se každý týden scházíme ke společným schůzkám. Schůzky tvoří jednu část našeho programu, tou další jsou jednodenní a vícedenní výpravy alespoň jednou za měsíc. V létě potom jedeme na 14 dní na naše tábořiště, kde k nejbližšímu obydlenému stavení to jsou 2 km.

Skauting v našem podání není, a věříme, že tak to má většina oddílů, obyčejný kroužek. Je to cesta, která vytváří samostatné, zodpovědné a schopné jedince. Snažíme se o to pomocí her a aktivit, které směřují k potřebným dovednostem. Spoustu času trávíme venku, běháme po lese, jezdíme na vodu, vláčíme se po horách. Nejsme konzervativní oddíl, který by odmítal technologie, snažíme se z moderního světa vybírat to dobré a aktivně to využívat v běhu oddílu. Baví nás vytvářet příběhy a zážitky. Máme rádi zvířata a snažíme se být co nejšetrnější k přírodě. A hlavně tvoříme partu lidí, která funguje i mimo rámec oddílu.

Dobrou představu si o nás uděláte pomocí fotografií a našeho facebooku.

Anebo se přijďte podívat na naše schůzky, máme je každé úterý od 17 do 19 hodin. Rádi ve svých řadách přivítáme kohokoli, kdo už chodí alespoň do první třídy, dospělé jedince nevyjímaje.