Apriliáda

Zapsala Markéta

Dne 31.3.2019 jsme se sešli či probudili na klubovnách pod Chlumem a začali nakládat a připravovat věci na Aprílové hrátky. Když bylo vše naloženo a připraveno vyrazili jsme směr Habrmanovo náměstí. Jako obvykle první jsme postavili párty stan a poté se již jednotlivé oddíly odebraly k připravování vlastních stanovišť. Oproti minulým ročníkům jme měli pár novinek – moderátora, fotokoutek, desky s historií střediska   a hraní skautských miniher. Odbyla druhá odpolední hodina a přivítali jsme první děti. Stanoviště opět sklidila veliký úspěch. Děti nejvíce bavilo chodit po slack line nebo rozdělávat oheň křesadlem. Odpolednem nás provázel moderátor Kuba a čas od času se na pódiu zpívalo. Děti to bavilo a předháněly se kdo bude zpívat za sladkou odměnu. Starší návštěvníky zaujala výstava ke 100 letem skautingu na Doubravce   a opomenut nebyl ani fotokoutek. Po splnění několika stanovišť si mohly přijít děti pro sladkou i nesladkou odměnu. Za celé odpoledne prošlo akcí přes 100 dětí.